Personal

Förskolan Ekan

Paula Tågerud Valdivia Förskolerektor paula.t.valdivia@kalmarwaldorfskola.se
Henriette Knoppel
Emma Olsson Lannér (tjänstledig)
Angelika Baum
Dorothee Mulak
Evelina Åkerman
Maja Crona Nestor (föräldraledig)
Linda Haglund
Tamara Brkic

Grundskolan

Mark Garrett Rektor grundskola och gymnasium mark.garrett@kalmarwaldorfskola.se
John Green Waldorflärare, klassföreståndare för klass 7-8. Brandskyddsombud john.green@kalmarwaldorfskola.se
Ute Holzknecht Förskoleklass ute.holzknecht@kalmarwaldorfskola.se
Martin Steiner Klasslärare 1-2 martin.steiner@kalmarwaldorfskola.se
Max Sirviö Klasslärare för klass 3-4 max.sirvio@kalmarwaldorfskola.se
Dagmara Kociuba Klasslärare för klass 5-6 dagmara.kociuba@kalmarwaldorfskola.se
Anna Stenung Eurytmi anna.stenung@kalmarwaldorfskola.se
Elin Stålhammar Klassföreståndare 9 elin.stalhammar@kalmarwaldorfskola.se
Maria Flander Speciallärare, elevhälsan maria.flander@kalmarwaldorfskola.se
Henrik Petersson Specialpedagog, elevhälsan, administration henrik.petersson@kalmarwaldorfskola.se
Evangelina Gutierrez Menez Spanska, engelska eva.g.menez@kalmarwaldorfskola.se
Paula Tågerud Valdivia Slöjd, engelska paula.t.valdivia@kalmarwaldorfskola.se
Halina Olausson Matematik halina.olausson@kalmarwaldorfskola.se
Linda Rothstein Bild, klassföreståndare för klass 10-12, IT och marknadsföring linda.rothstein@kalmarwaldorfskola.se
Hanna Öman Svenska, svenska som andra språk hanna.oman@kalmarwaldorfskola.se
Jan Wahlin Lärare i so jan.wahlin@kalmarwaldorfskola.se
Matthias Holzknecht Tyska, matematik matthias.holzknecht@kalmarwaldorfskola.se
Lena Cederlöf Träslöjd, skyddsombud lena.cederlof@kalmarwaldorfskola.se
Azis Alioski Idrott och hälsa azis.alioski@kalmarwaldorfskola.se
Josefin Gagnesjö Lärarresurs josefin.gagnesjo@kalmarwaldorfskola.se
Tatiana Gunnarsson Pianist tatiana.gunnarsson@kalmar.se
Annika Håkansson Resurspersonal annika.hakansson@kalmarwaldorfskola.se
William Olofsson Resurspersonal, fritids william.olofsson@kalmarwaldorfskola.se


Administrativ personal & Skolhälsan

Ewa Sandström Ekonom, administration ewa.sandstrom@kalmarwaldorfskola.se
Huda Darwish Köket
Armin Bäcker Vaktmästare
Irmeli Green Administration irmeli.green@kalmarwaldorfskola.se