• Kontakta oss

Kontakta oss

Förskola

Paula Tågerud-Valdivia Förskolerektor 0480-47 96 82 paula.t.valdivia@kalmarwaldorfskola.se
Henriette Knöppel
Emma Olsson Lannér (tjänstledig)
Evelina Åkerman
Maja Crona Nestor (föräldraledig)
Malin Ehnbom
Emelie Hoang
Tamara Brkic

Fritids

Fritids 0708-47 95 26

Administration

Mark Garrett Rektor grundskola och gymnasium 0480-47 95 52 mark.garrett@kalmarwaldorfskola.se
Örjan Liebendörfer Skolchef

Elevhälsan

Klara Nordborg Skolsköterska 0480-47 95 18 skolskoterska@kalmarwaldorfskola.se
Bengt Hjelmqvist Skolläkare Kontakt via skolsköterskan
Lizel Forsberg Kurator 0707-419652 lizel.forsberg@gmail.com
Psykolog Barn och ungdomshälsan 0480-38480

Vaktmästare

Armin Bäcker Vaktmästare armin.backer@kalmarwaldorfskola.se

Antagning

Mark Garrett Rektor för grundskola och gymnasium 0480-47 95 52 mark.garrett@kalmarwaldorfskola.se

IT/marknadsföring


Styrelsens ledamöter

Elmar Eberhardt Ordförande elmar.eberhardt@kalmarwaldorfskola.se
Dagmara Kociuba Ledamot dagmara.kociuba@kalmarwaldorfskola.se
Magnus Hofvander Ledamot magnus.hofvander@kalmarwaldorfskola.se
Henriette Knoppel Ledamot henriette.knoppel@kalmarwaldorfskola.se
Achim Lang Adjungerad ekonom achim.lang@kalmarwaldorfskola.se
Kajsa Hedin Ledamot kajsa.hedin@kalmarwaldorfskola.se
Emma Nygren Ledamot emma.nygren@kalmarwaldorfskola.se
Maria Flander Suppleant maria.flander@kalmarwaldorfskola.se
Elin Stålhammar Suppleant elin.stalhammar@kalmarwaldorfskola.se
Ewa Sandström Adjungerad ekonom ewa.sandstrom@kalmarwaldorfskola.se

Föräldraföreningens ledamöter

Dianah Sjöberg Ordförande